Visuaalne sisu on muutumas järjest populaarsemaks. Otsingumootorid on järjest enam hakkamas andma eelist sisule, milles kasutatakse ka lisaks tekstile videot. Kui efektiivne on aga video ja palju seda kasutatakse? Teeme ülevaate erinevatest statistika leidudest ja näidetest aastaks 2015.
Lisades video e-maili tõuseb Forresteri andmetel click-throught rate 200 kuni 300%. Mist Media uuringust selgus, et külastajad veedavad 88% rohkem aega veebis kui seal on video. ComScore kinnitab kaudselt antud käitumist statistikaga, mille kohaselt külastajad, kes vaatavad veebilehel videot on leheküljel 2 minutit kauem võrreldes nendega, kes ei vaata videot. Eriti aktiivselt peaks video kasutamisele mõtlema ka e-kaubandus. ComScore’i andmetel ostab inimene 64% suurema tõenäosusega toote kui on vaadanud sellest videot. MarketingProfs andmetel ütleb 70% turundusspetsialistidest, et video konverteerib kõige paremini võrreldes teiste meediatega. Mitte ainult turunduses, vaid see aitab ka õppetöös. Suurepärase ülevaate teeb Kristi Vinter (Tallinna Ülikool, Kasvatusteaduste Instituut) “Kui paber hakkab elama – audio ja video kasutamine õppetöös” ettekandes:
Veebidisainis ja konverteerimise tõstmises on video näitamas muljetavaldavaid numbreid. Maandumislehtedel video kasutamine on andmas järjest paremaid tulemusi. Unbounce andmetel suureneb conversion rate ehk konversioonimäär 80% kui seal kasutatakse videot. Esilehtede video aitab ReelSEO andmetel tõsta konversioonimäära 20%. Eestis tegutsev aga globaalse haardega TonyBet kasutab uuenduslikult video abil pokkeri peale live’s panustamiseks:
Video on muutumas järjest populaarsemaks võimaluseks kuidas juhtivatel positsioonidel inimesteni jõuda. Maailma üks juhtivaid majandusajakiri viis läbi uuringu video populaarsusest juhtivtöötajate seas, millest selgus, et 65% juhtivtöötajatest külastab müüja kodulehekülge peale video vaatamist. Video on populaarne ka kõrgemal tasemel. Üle poole tippastme juhtidest vastas, et jagavad iganädalaselt oma kolleegidega videoid. Organisatsioonid, kes üritavad aga jõuda tippjuhtideni video abil peaksid arvestama osade uuringu tulemustega. Vastuste seast selgus, et tippjuhtidele meeldivad nii tekstiline sisu kui ka video koos. Nad otsivad erinevaid allikaid erinevat tüüpi videoteks (ärivaldkonna lehti uudisteks, YouTube’i tagasiside/tunnustus videoteks) ja on valmis vaatama pikemaid videoid. Lühikesed videod on aga endiselt üldiselt järjest efektiivsemad. Wistia uuringu tulemusel selgus, et 59% inimestest vaatab video lõpuni kui see on alla ühe minuti pikk. Dr. James McQuivery Forresterist on isegi välja arvutanud, et 1.8 miljonit sõna võrdub ühe minuti videoga.
Teksti ja video koos kasutamise näide Ametikoolituse Keskuselt postitus “Kuidas kohaliku kellaaega muuta digimeerikul?” näitel:
Ühegi video teemalise artikli juures ei pääse aga ümber valdkonna kuningast. YouTube on endiselt järjest jõudsamalt kasvamas. Iga minut laetakse üles nüüdseks juba 300 tundi videomaterjali, millest suure hulga moodustavad kassivideod. 2010 laeti YouTube’i “ainult” 35 tundi videot ühes minutis. Video populaarsuse tõusuga käivad sama sammu ka nutiseadmed. YouTube’i andmetel vaadatakse peaaegu 40% nende videotest ülemaailmselt mobiiltelefonidest. Kuus vaadatakse keskmiselt 6 miljardit tundi videot YouTube’i vahendusel. Kadumas on ka arvamus, et mobiilidest video vaatajad ei jaga videoid edasi. Invodo uuringu andmetel on 92% mobiilist video vaatajatest jaganud videot ka teistega. Postitused pildiga (sealhulgas videoga) saavad Facebookis 53% suurema tõenäosusega like’i.
Lisa kommentaar